Preteky na strelnici Miková.

25.06.2019

Dna 23.6.2019 sa na strelnici Miková konali strelecké verejné preteky z ľubovoľnej malokalibrovky, ktoré organizoval strelecký klub ŠPORT SKEET Liptovské Sliače.

Pozvanie ktoré sme dostali do klubu od chlapcov z Liptova využili: Peťo Labus, Eva Tobisová a Marcel Tobis.

Strelecký poplatok bol 10€ na strelca. Strieľalo sa v štyroch disciplínach a to v streľbe na 100m v ľahu s podporou na terč pavúk (posledný obrázok v galérii- veľkosť A4), streľba 2x3rany na 50m v ľahu s podporou na terč (vzduchovkový na 10m), streľba v stoji z voľnej ruky na 50m (o cca polovicu zväčšený vzduchovkový na 10m) a v rýchlostreľbe na 50m v ľahu s podporou (sklápací terč, cca 4,5cm 10ks na čas). Streľba v otvorenej strelnici preverila strelcov, kde bolo treba vysporiadať sa s vetrom.

Počas pretekov bolo nonstop občerstvenie (nápoje /koláčik) a po dostrieľaní bol nachystaný výborný kotlíkový guľáš.

Po gulášiku nasledovalo vyhodnotenie. Súťažilo 15 strelcov. V kategórii muži získal Peťo Labus 3.miesto (206,36 bodov) a v kategórii žien Eva Tobisová 1.miesto(89,56bod). Marcel Tobis si vystrieľal 7.miesto so 197 bodmi. Okrem víťazných troch priečok boli vecne obdarovaný aj ostatný strelci.

Atmosféra počas pretekov bola suprová, myslím, že sa tu stretli ľudia, ktorí si veľmi dobre rozumeli a príjemne strávili nedeľný deň. Týmto chceme motivovať aj ostatných nerozhodných strelcov, ktorí váhali prísť. My čo sme tam boli, odporúčame súťaže na tejto strelnici.

Chceli by sme sa poďakovať organizátorom preteku za super strelecký zážitok, ĎAKUJEME.

FOTOGALÉRIA: